האם זה מסוכן או לא בריא לכלב לתת לו מהאוכל שלנו?

א+ | א-

השאלה של אבי

ברשותי כלב מעורב בנוני לברדור+משהו בן 3 שנים ואני נותן לא לאכול הכל שאריות אוכל חוץ משוקולד. אבוקדו, אוכל שלנו הפנים של הביצה? סלט מיונז תפ"א+ביצה? עצמות עןף מבושל? ועוד מאכלים בסגנון הזה.
האם זה מסוכן או לא בריא לכלב? בזמני לפני 20-40 שנה נתנו לכלבים הכל מכל כל והם חיו בריאים עד למוות בסיבה טובה מה השתנה היום??? תודה רבה רבה לתשובה אצפה.

תשובתו של ד"ר ברנע

שלום אבי הררי,
נראה שחלפו להם עידנים מאז אותם ימים שאספנו מכל שאריות הבית והאכלנו בהם את ידידינו על ארבע. מאז התקדמה הרפואה והשפעת המזון על הרפואה המונעת (ראה כמה מאמרים ומחקרים יוצאים מדי יום לגבינו מה בריא ומה לא לאכול). המזונות האיכותיים (ולא כולם כאלו) מורכבים מאבות מזון המתאימות לגיל ולרמות הפעילות . המזונות הטובים אמורים גם למנוע או להאט פגיעה באברים חיוניים בגוף לדוגמא כליות או כבד על ידי מניעת מרכיבי מזון אשר מעמיסים על אברים אלו . נכון ציינת שכלבים חיו על מזון ביתי והגיעו לשיבה טובה אולם אין לך מידע על אלו שמתו בגיל צעיר מגורמים אשר קשורים לתזונה לא בריאה . לסיכום , עם התפתחות הרפואה בכלל והוטרינרית בפרט אנחנו יודעים אילו מרכיבים במזון הם גורמי סיכון בכל גיל כך שהרכב מזון מאוזן ומתאים הוא בין הגורמים לחיים בריאים וארוכים יותר בכלבים וחתולים .

‹ שאלות נפוצות נוספות