האם הכלב שלי עצוב?

א+ | א-

השאלה של גל

יש לי כלב בן שנה וחודש בערך, כנעני מעורב, גודלו בינוני מינוס. באופן כללי אני די חרדתי לגביו. בחודשים הראשונים שהוא היה אצלי היה לו חשד לקדחת הקרציות, הוא טופל במרפאה הווטרינרית ברחוב ביאליק משום שהיא מול הבית שלי. לאחר כשלושה שבועות של טיפול אנטיביוטי, עשו לו ספירת דם ואמרו לנו שהמצב השתפר ועכשיו הכל תקין. מאז לא היו לנו בעיות מיוחדות איתו, לא בעיות רפואיות וגם אין בעיות התנהגותיות מיוחדות. בשבוע שעבר הבאתי אותו לבדיקה אצלכם אחרי שבוע של הקאות ושלשולים לסירוגין, עשו לו בדיקות (צואה, משטח, חום, ועוד), ד"ר הראל אמרה שהכל תקין. היא נתנה לי הוראות לכלכלה עוצרת, ולאחר 2-3 ימים של אורז ועוף מכובס, הצואה שלו התמצקה והוא כמובן אינו מקיא. בנוסף לכך- הוא לא כלב אכלן במיוחד, בקיץ הוא אוכל מעט ובחורף הוא אוכל הרבה יותר. יש לו תקופות שהוא מנשיר הרבה מאד שיער.
רוב הזמן אני בהרגשה כללית שהוא כלב עצוב. אנחנו מוציאים אותו 4 פעמים ביום, הוא כמעט כל יום משחק עם כלבים בפארק שאנחנו לוקחים אותו ממש מהשבוע הראשון שהוא אצלנו. אני שוקל אולי לעשות לו בדיקת דם\ספירת דם נוספת בשביל השקט הנפשי שלי. אבל אני לא יודע אם מבחינה כלכלית יש לי כסף לכך, ואני גם לא יודע אם יש בכך צורך.
מה דעתך?

נשאל ב:13.05.2014

תשובתו של ד"ר ברנע

לשאלה שהפנית אלינו רק אתה יכול לענות, מאחר ואתה מכיר את הכלב ואת אופיו. אני יכול לחשוד במחלה כאשר הכלב אפטי, אנורקטי (לא אוכל ולא שותה) או כמובן יופיעו סימנים חיצוניים כמו שהיו לו לפי מה שכתבת - שלשולים, הקאות, דימומים וכו'... לגבי שאלתך על בדיקות הדם אני תמיד גורס שאם יש ספק אין ספק ובאם התחושה שלכם היא שאתם רוצים בדיקת דם לכו על זה. לגבי אם צריך או לא אני לא יכול לקבוע. עלות בדיקת דם הינה נמוכה יחסית ויכולה לחשוף הרבה אודות המצב הבריאותי.

‹ שאלות נפוצות נוספות