ראשי מאמרים מכת מוות | מכות חום בבעלי חיים

מכת מוות | מכות חום בבעלי חיים

dog-golden-fur-back-head-look-into-green-grass-with-flowers_6602-316

הם לובשים מעיל חם של פרווה כל השנה, הם נמוכים וקרובים לקרקע ולאספלט הרותח, הם לא יודעים לדבר ולצעוק חם לי מוות! הם לא יודעים גם לבקש קצת מים. הם כמעט לא מזיעים ומתקשים להיפטר מהחום. כאלו הם ידידנו על ארבע.

זהירות מכת חום

הטמפרטורות עולות ואיתם גם ריבוי מקרים של כלבים (חתולים נדיר) שנפגעים ממכת חום קטלנית.

הגוף שומר על טמפרטורת חום שבין 38 ל-39 מעלות. כאשר החיה לא מסוגלת להיפטר מעודף החום היא חשופה למכת חום. טמפרטורת הגוף ממריאה ל 40-43 מעלות צלזיוס ולעיתים קרובות אף יותר. התוצאה, המוח ואברי הגוף "מתבשלים" ובמידה והטיפול אינו מידי ונכון החיה מתה.

חשוב לציין בטמפרטורות שאנו חווים בארצנו, כאשר מכניסים כלב בריא לרכב סגור (אפילו עם חלונות מעט פתוחים), או קשור בשמש היוקדת מספיקות דקות ספורות על מנת לגרום למכת חום ולמוות.

כללי התנהגות:

  • יש להקפיד כי החיה תשהה במקום קריר ומוצל משך כל שעות היום. לדאוג למים זמינים, נקיים וקרירים בכמות מספקת. יש לוודא שהכלי יציב ואינו ניתן להפיכה על ידי החיה.
  • אין בשום אופן לשחק עם הכלב (משחקי כדור וכדומה) ואו לטייל טיולים ארוכים כאשר עומס החום כבד. יש גם לזכור כי הכלב קרוב לפני הקרקע מה שגורם לקרינת חום נוספת מעבר לשמש היוקדת.
  • כלבים פחוסים כגון פקינז בוקסר, שיצ'ו, דוג דבורדו ודומיהם רגישים ביותר לחום עקב קשיי הנשימה מהם הם סובלים. כלבים אלו לא מסוגלים להיפטר מהחום כמו חבריהם האחרים. עם כלבים מגזעים אלו יש לנקוט במשנה זהירות בשעות החום. 

סימנים למכת חום:

נשימות מהירות, לשון שמוטה, רביצה וקשיים בתנועה.

מה עושים:

להפסיק מיד כל פעילות, להעביר מידית למקום מוצל וקריר, לעטוף בסדינים או כל בד רטוב במים בטמפרטורת החדר (ובשום אופן לא במים קרים מאוד) ולהגיע בהקדם האפשרי לרופא וטרינר.

חשוב – אסור בשום פנים ואופן לשטוף או לשפוך על החיה מים קרים מאוד.

ולידידנו שחיים ברחוב – אנא תשאירו כלים עם מים טריים וזמינים ברחבי מקום המגורים שלכם.

וכך נעבור את הקיץ בשלום

בכל שאלה בנושא הרדמת חיות המחמד בניתוחים נשמח לענות באמצעות הטופס: צרו קשר